białe nacieki na skórze szyi

Podobne podstrony
 
C43. 4, Czerniak złośliwy skóry owłosionej głowy i skóry szyi. Okolicy podeszwowej-jest częstą lokalizacją u ludzi innych ras niż biała. Naciek limfocytarny (obecność nacieku z limfocytów w obrębie rosnącego wertykalnie guza z. Okołowłośniczkowymi naciekami komórkowymi w skórze właściwej, składającymi. Pogrubienie fałdów na szyi. • nietolerancja wełny. • biały dermografizm.

Nacięciem skóry. Teraz zeszywamy mięsień szeroki szyi i tkankę podskórną. Nacieków. Te ogniska na zdjęciu wyglądają nieciekawie, są szaro-białe o. Liczba znamion barwnikowych zwykłych (nabytych) u ludzi rasy białej zazwyczaj jest. Szyi-klatki piersiowej i brzucha-pleców, karku i pośladków. Czerniak, który nie nacieka w głąb skóry, nie powoduje dużego zagrożenia życia.
U ludzi rasy białej nowotwory złośliwe skóry są grupą najczęściej występujących. Poniżej 0, 75 mm, 5-letnie przeżycia wynoszą aż 98%, przy nacieku.

Okołowłośniczkowymi naciekami komórkowymi w skórze właściwej, składającymi. łupie biały. • świąd podczas pocenia się. • pogrubienie fałdów na szyi. W wielu przypadkach powiększone węzły chłonne mogą zmieniać wygląd szyi. w jednej trzeciej przypadków występuje silny świąd skóry. Nacieki występują także na opłucnej, która jest błoną powlekającą płuca i wewnętrzną. Zwiększeniu ulega liczba krwinek białych. Jeśli szpik kostny jest objęty procesem. Dość często w podścielisku skóry znajdują się nacieki z komórek jednojądrowych i występuje. Rogowacenie białe (leukoplakia). Keratoacanthoma. Lokalizacja w tkance tłuszczowej podskórnej: klatki piersiowej, szyi, pleców, pośladków.

Nowotwory skóry-Człowiek-Biologia-Liceum, Szkoła średnia. Najczęściej pojawiając się na szyi, czy karku są w stanie utrzymać się bardzo długo. Białe smugi, czy plamy zgrubiałego nabłonka wykazują lekką opalizację. Guzki najczęściej posiadają nacieki u podstawy, mają wałowate i wywinięte brzegi. Pojawiają się zazwyczaj na skórze twarzy, szyi, plecach. Kiedy na powierzchni skóry powstają zaskórniki białe (tzw. Zamknięte) oraz zaskórniki. Zmiany na skórze obejmują twarz, szyję, klatkę piersiową w postaci nacieków, ropni,

. Skóra wykazuje stan zapalny. Nacieki mają skłonność do. Najczęściej zmiany umiejscowione są w okolicy podszczękowej, rzadziej na twarzy i szyi. Czasem rozwijają się również ogniska rogowacenia białego.
Szyi. Na przekroju tarczyca o zatartej budowie zrazikowej barwy szarawo-białej, zwłókniała. Zwróć uwagę na: • skupiska nacieków zapalnych, zbudowanych z. W skórze właściwej spotyka się nacieki limfocytów i makrofagów; okolicy podeszwowej-jest częstą lokalizacją u ludzi innych ras niż biała. Tylnej powierzchni skóry ramienia, skóry szyi i głowy-tzw. Lokalizacja bans od ang. C43. 4 Czerniak złośliwy skóry owłosionej głowy i skóry szyi. w skórze właściwej spotyka się nacieki limfocytów i makrofagów; czerniak złośliwy okolicy podeszwowej-jest częstą lokalizacją u ludzi innych ras niż biała. File Format: pdf/Adobe Acrobatczerniaków zlokalizowanych jest na skórze głowy i szyi, przy czym umiejsco-na słoneczne promieniowanie uvb u ludzi rasy białej z jasną karnacją skóry. Nymi, w odległoœ ci> 2 cm od pierwotnego nacieku. Jako.
Rak skóry jest u ludzi rasy białej jednym z najczęściej występujących nowotworów. Postać twardzinopodobna rozlegle nacieka okoliczne tkanki. Na skórze głowy, szyi, tułowia i kończyn a także w obrębie skóry narządów płciowych).

. Prognostycznych wyróżnia się: początkową liczbę krwinek białych powyżej 100 000/mm3. i monoblastycznej często obserwuje się przerost dziąseł oraz nacieki w skórze. Głowa i szyja. Nowotwory głowy i szyi. Klatka piersiowa.
Po ustąpieniu zmian pozostają rozległe, gładkie, lśniące, białe blizny zanikowe. Na początku maja na skórze pojawiły się nacieki guzkowate. Guzek pojawia się najczęściej na skórze twarzy, szyi i grzbiecie dłoni. Jest to tym częstsze im większy jest guz i głębiej nacieka tkanki (tkanka. Wszelkie zmiany na skórze wzbudzające zainteresowanie lub obrzydzenie innych osób powodują. Gdzie występuje ich najwięcej: na skórze twarzy (strefa t), szyi. Zaskórniki białe (zamknięte)-zmiana o średnicy do 3mm słabo wyczuwalna. Trądzik skupiony-charakteryzuje się występowaniem głębokich nacieków i. W różnicowaniu leukoplakii należy uwzględniać: białe znamię błony śluzowej. t4-guz nacieka otaczające tkanki: np. Kość, język, skórę szyi. Intensywnie czerwone, grube, ostro nakreślone nacieki, które wyglądają na. Biopsja skóry. Liczba krwinek białych i wzór odsetkowy krwinek białych.

Na skórze tworzą się początkowo krosty, a następnie głębokie ropne nacieki. Gdy stan chorobowy ogranicza się tylko do samego ujścia torebki włosowej. We wstępnym stadium gdy naciek nowotworowy jest mały, pacjent odczuwa jedynie. Zabieg operacyjny może również polegać na usunięciu węzłów chłonnych szyi. Rys. w trakcie radioterapii często występuje na skórze reakcja polegająca na. Może być zmniejszenie liczby białych krwinek lub-rzadko-płytek krwi. Często zakażenia skóry, dróg oddechowych, p. Pokarmowego drobnoustrojami. 2-5mm), o barwie otaczającej je skóry, lekko swędzące, występujące na skórze głowy, szyi i klatki piersiowej. Białe lub biało-różowe zmiany na błonach śluzowych w zakażeniu c. Nacieki w płatach środkowym i dolnym, bez tworzenia jam . Atopowe zapalenie skóry (azs) jest przewlekłą i nawrotową dermatozą zapalną. Okołowłośniczkowymi naciekami komórkowymi w skórze właściwej, składającymi się z. Pogrubienie fałdów na szyi; nietolerancja wełny; biały . Miejscowa hyperkeratoza, następująca tam, gdzie jest punktowy naciek na skórze. Częstotliwość pojawiania się u tych osób nowotworów skóry jest większa niż u innych. Tzw. Rogowacenie białe, lub w obrębie krtani pachydermia laryngis. Szyja) – skóra tak ciemna, że nieraz czarna.

W diagnostyce narządów znajdujących się w obrębie szyi przeprowadza się badania. Metoda ta pozwala również na badanie rozległości nacieków zapalnych i. Małe porcje kurczaka lub indyka bez skóry, ryby, biały chleb bez masła i. Zamknięte– drobne, białe, dobrze widoczne przy na-ciągnięciu skóry, niekiedy z małym. Głębokie nacieki, przewlekle zapalne guzy i torbiele ropne niekiedy. w ciężkich przypadkach rozszerzyć się może na klatkę piersiową i szyję. Powiększone i bolesne przy ucisku są węzły chłonne szyi oraz podżuchwowe. Istnieje bowiem ryzyko przeniesienia np. Bakterii przez ręce matki na skórę sutka. Lekarz przepisał antybiotyk, bo widział nacieki w gardle. Tzn. Na początkowej fazie choroby pojawiają sie białe naloty na gardle. By b Kamińska-2009metrycznie: na skórze twarzy, szyi, obręczy. Biały dermografizm, skłonność do niespecy-nie poddawane są: rumień, naciek, grudki i pęcherzyki.

Czerniak występuje częściej w populacji ludzi białych, zazwy-i szyi czerniak w 47% występuje na skórze twarzy, w 29% na skórze karku (2). Przeżyć chorych na wczesną postać czerniaka (naciek< 1 mm. – i stadium choroby wg. Bakterie wytwarzają w mieszku niewielką torbiel wypełnioną„ białą” ropą. Sól w nadmiarze wydala się również przez skórę tworząc nacieki zapalne, . w głębi nacieku jest amelanotyczny, wrzecionowato-komórkowy (lentigo melanoma= melanosis. Zwykle ta rzadka postać czerniaka lokalizuje się na skórze głowy lub szyi wystawionej na działanie promieni słonecznych. w ostatnich latach u ludzi rasy białej-także w Polsce-odnotowuje się wzrost. By e Nazim-ZygadłoBadania epidemiologiczne w populacji białej wskazują na stały wzrost zachorowań na. Muszla nosowa dolna prawa– w jednym z fragmentów muszli naciek czerniaka. Tkanki miękkie przedsionka jamy ustnej– fragment skóry wraz z tkanką. Kuś j, Fedorowicz m, Zembrzuska j. Czerniak błon śluzowych głowy i szyi. Są one czarne, kawowe albo białe. w obfitym wysiewie przerzutów nowotworowych trudno jest znaleźć. Rokowanie zależy od głębokości nacieku w skórze. Salon kosmetyczny Bielsko-Biała. Zabiegi odmładzające, zabiegi na ciało. Zabieg ma na celu pojędrnienie, nawilżenie i odżywienie skory szyi i dekoltu. Matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się. Policzek, skroń, przyusznica, szyja, skóra głowy, jama ustna, gardło środkowe. rms stosunkowo szybko daje przerzuty w postaci nacieku miejscowego. 4 Mar 2010. Działanie bakterii prowadzi także do wytwarzania nacieków zapalnych. Zaskórniki zamknięte są drobne, białe z centralnie występującym otworkiem. Których zmiany bliznowate występują niemal wyłącznie na skórze karku. μ l białych krwinek). Skutkiem tego są zaburzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego. z powodu nacieczenia narządów przez komórki białaczkowe na skórze mogą pojawić się. Nacieki mogą spowodować powiększenie wątroby, śledziony. Naczynia w skórze właściwej objawia się przejściową plamiczą wysypką skórną (ryc. Jest chorobą układową, obejmującą głównie tętnice głowy i szyi. Biała i zawiera mieszany naciek zapalny, złożony przede wszystkim z lim- Kręcz szyi Kręcz szyi, kora polega na skróceniu długości mięśnia mostkowo. Poziomu eozynofili we krwi (jest to jedna z grup białych krwinek). Eozynofile w końcu zaczynają naciekać otoczenie naczyń. Tworzą się zgrupowania komórek naciek. Wygląda to, jak gruba, lekko różowa siateczka nałożona na skórę.
Obrzęki (zwłaszcza w drugiej połowie ciąży) dotyczące szczególnie skóry. Włókniaki miękkie, które często wysiewają się na karku, szyi i w dołach pachowych. Nacieki z eozynofili w naskórku, skórze właściwej i tkankce podskórnej. Kresy białej, otoczek brodawek sutkowych, skóry pępka, dołów pachowych.
Powiększenie węzłów chłonnych (na szyi, pod pachami lub w pachwinach, zazwyczaj nie. Nacieki chłoniakowe w skórze-dotyczy szczególnie przebiegu chłoniaków t-komórkowych. Guz dobrze ograniczony, na przekroju bialy, zrazowaty.
11 Maj 2010. Trąd guzowaty: rumieniowe plamy na skórze i nacieki zapalne warstwy. Bielactwo (białe plamy na skórze) Bielactwo (białe plamy na skórze). Nowotwory u dzieci· Nowotwory głowy i szyi· Rak jelita grubego. Czynników prognostycznych wyróżnia się: początkową liczbę krwinek białych powyżej 100 000/mm3. Często obserwuje się przerost dziąseł oraz nacieki w skórze. Tyle, ze trzeba było czekać, aż wylezą węzły na szyi. Na szczęście w te dwa lata Misiek. Ze mam zz jak zobaczyl te nacieki na kregoslupie to zglupial i zaczal kombinowac jak. a koszmarek z leczenia był taki: Maciej miał 0. 1 białych i. Do tego gorączka swędzenia skóry itp. Objawy lekarz pierwszego kontaktu. Naciek limfocytarny (obecność nacieku z limfocytów w obrębie rosnącego. Tylnej powierzchni skóry ramienia, skóry szyi i głowy-tzw. Lokalizacja bans od.
W przeciwieństwie do nowotworów tkanki podskórnej dfsp przylega do pokrywającej go skóry. Zwykle nie nacieka głębszych struktur, gdy guz jest położony. Morfologia krwi– zwiększona liczba leukocytów (białych krwinek) świadczy o. Aspiracyjna (bac) – w chorobie Hashimoto stwierdza się nacieki limfocytarne.

Mogą pojawić się nacieki białaczkowe opon mózgowych, skóry i narządów wewnętrznych. Nacieki komórek Reed Szternberga jakie wywodzą się z krwinek białych.

Część pierwsza: Białe kropki na penisie-prosaki, kaszaki. • Dermatolog. Najczęściej występujące (w Państwa listach) choroby bakteryjne skóry: róża, czyraki. Choroba atakuje gruczoł tarczowy (narząd położony w szyi, do przodu od tchawicy. i zaburza czynność tarczycy (nacieki limfocytarne w tarczycy).
W skórze właściwej widoczne są nacieki okołonaczyniowe zawierające limfocyty. Szyi oraz okolicy przyusznej– sprawiając wrażenie" brudnej skóry" Łuski: cienkie, otrębiaste, białe Występowanie: uogólnione, rozlane.

Melanina występuje zarówno w skórze białej, jak i czarnej-jej kolor i. Grzbietach dłoni i szyi, a także przedramionach i podudziach. o dalszym leczeniu i rokowaniu decyduje głębokość nacieku skóry przez komórki nowotworowe. Mi lekarz zdiagnozował jako łupierz pstry takie biale plamki jak po przebarwieniu. Jako twarde guzkowate nacieki, które później wrastają w strukturę skóry. Się głównie na tułowiu, szyi, klatce piersiowej oraz na skórze głowy.

Występuje najczęściej na owłosionej skórze, w okolicach narażonych na tarcie i ucisk, czyli na twarzy, szyi, klatce piersiowej, karku, pachach i pośladkach. Stwardnienie to przekształca się w guzowaty naciek z czopem ropnym na szczycie. Zazwyczaj w ciągu 2 tygodni w środku guzka tworzy się biała lub żółta.

C43. 4 Czerniak złośliwy skóry owłosionej głowy i skóry szyi. w skórze właściwej spotyka się nacieki limfocytów i makrofagów; czerniak akralny (alm)-w. Wielkie krosty i nacieki w trądziku ropowiczym na skórze twarzy lub. Wieczorem na jej twarzy. Białe krosty na języku i w ustach, nalot na języku. Do tego wypryski na szyi i plechach i to takie bolesne grudki. Oprócz rumienia na skórze pojawiają się gródki i krosty. Rano nakladalam cienka warstwe, bo krem zostawia bialy film, co nie razilo specjalnie, twarz wygladala na blada. Okropne wypryski na całej twarzy a nawet szyi czy dekolcie! wiec najpierw. Mam, rumień i ropne nacieki na nosie i jednym policzku. Preparat przeznaczony do usuwania makijażu, łoju i innych codziennych zanieczyszczeń ze skóry twarzy i szyi. Posiada białą barwę i dość gęstą konsystencję. Gruźlica, gruźlicy, skóry, skóra, skórze, toczeń, gruźliczy, zmiany, zmiana. Kontakt, Bielsko-Biała, Ruda Śląska· callcenter, kontakt skype. Rozpływna skóry-z reguły zlokalizowana w okolicach podżuchwowych i z boku szyi. Gruźlica rozpływna skóry-pojawienie się w tkance podskórnej guzowatego nacieku. Nacieki nawracające umiejscowione w miąższu rogówki mogą przesuwać się w kierunku. Skóry objęte zmianami to: boczne fałdy szyi oraz zgięcie łokciowe i.
Chłoniaki skóry" napisał Michael Heidenheim. Mieszany naciek limfocytarny z towarzyszącymi. Głowy i szyi oraz płuc, skóry, tarczycy, jąder, sutka, kości. Chłonniak jest to nowotwór dotycząc limfocytów, czyli białych ciałek krwi.
Niepełnym rogowaceniem (parakeratoza) oraz naciekami limfocytarnymi w. Stal zawiera 0, 5-30% niklu, białe złoto– 10-15%, stopy niklowo-srebrowe– 10-15%, a niklowo-miedziowe– zwykle dotyczą skóry rąk, szyi, powiek, uszu.
Rak poromatyczny skóry szyi z naciekaniem ślinianki przyusznej. Czajkowska a., Łuczaj j. Naciek okolicy skroniowo-żuchwowej-guz czy infekcja? Opis przypadku. Kaźmierczak-Zagórska z. Kita s., Zeman z. Bielsko-Biała).

Wokół takiego włosa komórki układu odpornościowego tworzą naciek. To ścianki komórek alg, które dzięki specjalnemu przetworzeniu mają postać białego proszku. Jednocześnie obiema dłońmi nanosimy preparat na skórę twarzy, szyi i.


By a Borkowskii błony śluzowej szyi pęcherza moczowego (p. m. Jako powikłanie urazu. Stwierdza się rozlegle zmiany martwicze z obfitymi naciekami ropnymi. Na skórze moszny sprawdzonej w poprzednim akcie operacyjnym nacięto płat szerokości ok. 1012, krwinki białe pojedyncze wpw, uretrografia— 19. 01. 77 r. Wykazuje. I białe [9]. Przerzuty w raku wargi występują późno i praktycznie wyłącznie drogą chłonną [2, 9. średnicy w największym wymiarze, t4– guz nacieka otaczające tkanki, np. Kości, język, skórę szyi. 2) cecha n– okoliczne węzły chłonne. Ogranicza się zwykle do skóry twarzy, górnej części pleców i klatki piersiowej. Głębokich nacieków i torbieli ropnych oraz bardzo dużych zaskórników. Dodatkowych w postaci podwyższonego ob i poziomu białych ciałek krwi.

. Nużyca jest chorobą skóry u psów związaną z występowaniem większej niż. Nacieki krwinek białych obojętnochłonnych (neutrophilis). Dopiero po czwartej kąpieli pojawiły się nowe włoski na szyi i w okolicach uszu.


15 Kwi 2010. Okolice twarzy, szyi i ramion są najbardziej narażone na trądzik, bo właśnie tam. Jej wydalanie przez skórę przyczynia się do powstawania nacieków. Nie do wyciśnięcia, twarde, podskórne bez białych czubków: Wierni dokonują oblucji, czyli rytualnego obmycia rąk, twarzy, szyi i nóg. My także zdejmujemy obuwie przed wejściem do meczetu. No i nieodłączna dla Turcji wizyta w sklepie ze skórami. Śnieżno-białe nacieki wapienne w Pamukkale. Jest to zapalenie tkanki podskórnej i skóry cechujące się deskowatymi naciekami ze. w obrębie początkowego nacieku zapalnego o nierównej pofałdowanej powierzchni. Skóra naczynkowa· Szyja i dekolt· Skóra wokół oczu; Makijaż. Róg skórny· Skóra pergaminowa i barwnikowa· Rogowacenie białe (leukoplakia).

Delikatne i średnio-zaawansowane fotostarzenie się skóry twarzy, szyi. są to białe robaki, długości 1 centymetra. Ich jaja dostają się na skórę w okolicy. w zajętych tkankach i układach nacieków zapalnych i specyficznych guzków,

. w obrębie zajętych okolic-w miarę trwania procesu chorobowego-rozwija się nasilona lichenizacja skóry, a niekiedy zmiany naciekowe.

Aż połowa zachorowań na chłoniaki rozpoczyna się od powstania nacieku na narządach. Szpiku kostnym, skórze, jajnikach lub jądrach, a nawet w mózgu. w jednej z miliardów komórek odpornościowych-białych ciałek krwi (limfocytów). Węzła chłonnego-głównie w okolicach szyi, pod pachami i w pachwinach. . Obejmuje badanie wzrokowe i palpacyjne szyi, owłosionej skóry głowy oraz twarzy. Zmiany przednowotworowe na błonie śluzowej mają często białe zabarwienie i lekko. Obecność gęstego nacieku z limfocytów t wzdłuż błony podstawnej. Badaniem głowy i szyi metoda ta pozwala lekarzowi z możliwie największą. T2– guz nacieka błonę śluzową w obrębie więcej niż jednego. Nacieka tkanki poza krtanią/tchawica, tkanki miękkie szyi, mm. Języka. Oparzenie skóry-oparzenie błony łuzowych górnych dróg oddechowych. Janczewski g. Osuch-Wójcikiewicz e. Rak krtani i gardła dolnego Alfa-medica press Bielsko Biała 2002.

By h Laudańska-2005tułowia, proksymalnych części kończyn, szyi, barków i wiąże się na ogół z brakiem dolegliwości. Rogowacenia białego i marskości sromu powinno być zróżnicowane z lsa [2]. Skóry właściwej naciek zapalny złożony z komórek jednoją- D22. 4, Znamiona melanocytowe skóry owłosionej głowy i szyi. l29. 0, Świąd odbytu. l30. 1, Potnica [pompholyx]. l30. 5, Łupież biały [pityriasis alba]. l98. 5, Mucynoza skóry. l98. 6, Inne naciekowe choroby skóry i tkanki podskórnej. Gruczolaki gruczołu okołoodbytowego występują najczęściej w skórze otaczającej. Naciekowe mięsaki limfatyczne jelita grubego powodują przewlekłą. Na początku czyści się głowę psa, następnie szyję, cały ogon i na końcu kończyny. Bardzo ostrożnym właścicielom szczeniąt lub białych psów radzimy kąpać je na.
Jeżeli naciek jest większy, do 1, 5 mm, wyleczalność przy pierwszym zabiegu usunięcia wynosi już tylko 30 proc. Kolor skóry, włosów, oczu (większą podatność ma rasa biała. Zmiana najczęściej powstaje na głowie, szyi, tułowiu.

Zmiany naciekowe czyli bąble, o których Pani pisz należy leczyć lekami. Raz częściej wyskakują mi na twarzy takie duże pryszcze (czasem widać białe. Nie ma cudownego kosmetyku, który całkowicie i długotrwalę zmatowi skórę twarzy. Nie wiem czy to ma znaczenie ale wypryski pojawiają mi się także na szyi. Umiejscowiony najczęściej jest na w skórze twarzy, szyi i karku, może być owłosiony. 2-10% czerniaków u rasy białej, 30-60% u Hiszpanów, Azjatów, Metysów. Grubość nacieku. Margines Limfadenektomia In situ Lentigo maligna.
Witam od kilku dni mam powiekszone wezly chlonne na szyji w 3 miejcach z racji ze. Bezbolesne wezly chlonne moga byc niebezpieczne-mam bialych cialek 9. Skóry, początkowo mylnie. Bezbolesne nacieki z tendencją do rozmiękania.
Bielsku-Białej jest zabieg Koktajl Jajeczny przeznaczony dla osób z problemami skórnymi. Dlatego. Wpływem tworzą się nacieki zapalne w postaci grudki. Stawów (najczęściej palucha. Się ściemnieniem fałdów skóry na szyi.
Mocna, wysoka głowa osadzona na długiej szyi, twarz kwadratowa; pas ramienny szeroki, muskularny; Facies Leontina– nacieki w okolicach czoła (trąd). Xantehelasma– żółte kępki na powiekach (odkładanie się w skórze cholesterolu). Facies rubra: Twardówki: zabarwienie białe, żółte, niebieskie.
W skórze dołu pachowego tworzy się czerwony, bolesny guzek z nacieczeniem zapalnym tkanek w sąsiedztwie. Niekiedy naciek zapalny ulega wessaniu, częściej tworzy się ropień. Barwy żółto-zielonkawej, zawierający dużo krwinek białych, zarazków. Nieprzytomnym i zranionym w szyję ze względu na niebezpieczeństwo.

16 Cze 2010. Ten wałowaty naciek nazywany jest wolem. Leczenie polega na wcieraniu 1-2 kropli jodyny w zmienioną skórę na szyi lub smarowaniu tego miejsca maścią. Mój żółw traci pazurki ma też białe plamki na skórze-jakby. Barwnikowe zmiany skóry-białe/porcelanowe 438. Barwnikowe zmiany skóry-niebieskie 434. Cysty, pseudocysty i przetoki okolicy głowy i szyi 136. Małżowina uszna-zmiany naciekowe 147. Martwica (necrosis) 318.


 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates